Jak uzyskać pożyczkę pozabankową?

Obecnie ustrój bankowy sprawdza się na całym świecie bez zarzutu. Jest tymczasem pewna nisza czy raczej słabość którą uświetniły prywatne firmy, określane nawet parabankami - chodzi o pożyczki bez lustracji osoby starającej się o kredyt. Chociaż są one łączone przeważnie z maleńkimi pożyczkami od zaraz - odgrywają również znaczącą funkcję dla ludzi zamożnych posiadających inne wierzytelności. Gwarantują one pobranie sporego kredytu pod zastaw hipoteki - może to być mienie nieruchome, auto, akcje czy inna własność - bez zbytecznej inspekcji w BIK.

Owszem pożyczki tego typu - niezależnie od wybranej możliwości czy firmy w której staramy się o pożyczkę - są dosyć kosztowne. Pomimo tego biznesmeni liczą się z tym, wierząc że jedynie właściwy i nieustający obieg pieniądza jest w stanie zapewnić im stały progres i przychód. Na dokładną wartość zaciągniętej pożyczki - to znaczy kwotę oraz oprocentowanie - składa się głównie czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego która wynosi 24 %, konstytuowana odgórnie - ale to nie wszystko. Każdy kredyt jest dodatkowo ubezpieczany, aczkolwiek samo zabezpieczenie uwarunkowane jest od okazałości pożyczki. Do tego firmy pożyczkowe dołączają swoje marże w zależności od ustalonej umowy.

Podmiot który posiada czyste konto w Biurze Informacji Kredytowej oraz darzący banki poważaniem pod żadnym pozorem nie zgodziłyby się na takie warunki - zdecydowałby się na jasne umowy i stawkę procentową proponowaną przez bank. W wypadku pożyczek pozabankowych warunki również wprawdzie są oczywiste - jednak znacznie mniej interesujące i korzystne. Mimo to dużo ludzi używa tego wyjścia - mając inne długi i sporą historię w Biurze Informacji Kredytowej. Wiedzą standardowo jak błyskotliwie posługiwać się tą możliwością.