Czy firma z problemami z płynnością finansowa może uzyskać pożyczkę?

Pożyczka bez BIK

 

Zdarzają się w historii przedsiębiorstwa trudne momenty. Nieopłacone faktury, bankructwo kontrahenta lub chwilowy zastój w produkcji mogą poważnie odbić się na kondycji finansowej firmy. W takich sytuacjach firma potrzebuje często dodatkowych środków finansowych by utrzymać kadrę, inwestować w rozwój, który zapewniłby nowe źródła przychodu i przetrwać kryzys.

 

Jeśli przedsiębiorstwo jest zadłużone i ma wpisy w BIK czy KRD, nie uzyska kredytu z banku. Jeśli przez ostatnie kilka miesięcy poprzedzające ubieganie się o kredyt, firma notowała nieregularne przychody, także może mieć problem z uzyskaniem kredytu. Dla banku będzie niewiarygodna. Zaległości wobec US oraz ZUS dyskredytują firmę w oczach banków. Nie znaczy to jednak, że firma z problemami nie może uzyskać środków finansowych.

Rozwiązaniem może być pożyczka pod zastaw nieruchomości – magazynu, działki itd. Taka pożyczka jest udzielana do 70% wartości zastawu. Pożyczkodawcy nie sprawdzają historii kredytowej firmy, jej obecności w rejestrach dłużników czy zaległości wobec ZUS i US. Potrzebny jest numer Księgi Wieczystej oraz akt notarialny, by ubiegać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości.